Warsztaty „Scientific Writing Workshop” - 03.01.2019

3 stycznia 2019 roku odbyła się pierwsza edycja warsztatów pisania artykułów naukowych (oryg. „Scientific Writing Workshop”) prowadzonych przez Dr Jędrzeja Kosiuka z Uniwersytetu w Lipsku, Profesora Wizytującego w ramach Zadania 1 projektu WUM AID.

Program warsztatów miał za zadanie przybliżyć studentom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zasady tworzenia publikacji naukowych. Podczas intensywnego, jednodniowego spotkania Dr Kosiuk udzielił uczestnikom praktycznych porad i wskazówek dotyczących takich zagadnień jak: wyszukiwanie inspiracji, dopasowanie projektu badania czy odpowiedni wybór docelowego czasopisma naukowego. Warsztaty były adresowane przede wszystkim do studentów kierunków medycznych oraz młodych naukowców.

On Thursday, 3rd January 2019, was organized a first edition of Scientific writing workshop with a Visiting Professor MD Jedrzej Kosiuk from the University of Leipzig. The event was a part of the 1st Task of MUW AID Project.

It was a one day crash course focusing on helping students to make their first steps in science. It provides practical tips&tricks addressing issues like finding inspiration, suitable study design or a wise pick of a target journal. It is addressed to both medical students and to young scientists.